Maydanoz suyu ile zayıflama gerçek mi?

Resmi büyüt  / Azalan   © Makale telif hakkı Hatice Adlı Üyeye Aittir,İzinsiz Kullanmayın.

#Tarihi# 5-2-2018

Atla
Anahtar kelimeler Maydanoz suyu ile zayıflama gerçek mi?  Güncel Diyet Haberleri 001836u9cz0fq5cbz2shqe
Maydanoz suyu zayıflatır mı?

Maydanoz, yüksek oranda C vitamini içeren kıymetli besinlerden biridir. Maydanozu kaynatıp suyunu içmek, bir zayıflama yöntemi olarak konuşulur. Ancak, ne yazık ki bu yöntemde bilimsel bilgi eksikliğine bağlı önemli bir hata vardır.

Maydanozun zayıflamaya yardımcı etkisi, C vitamininden gelir. Bilimsel veriler bize, 70 derece ve üzerindeki sıcaklığa maruz kalan C vitaminin bozulduğunu yani faydasını kaybettiğini söylüyor. Bu açıdan baktığımızda, kaynatarak maydanoz suyu hazırlamak ve içmek zayıflamaya yardımcı olmayacaktır… Ama hemen endişelenmeyin, sizin için gerçekten çok güzel bir zayıflama tarifim olacak.

Maydanoz suyu nasıl hazırlanır

Sağlıklı beslenme ve kilo vermeyi destekleme amaçlı maydanoz suyu hazırlamak istiyorsanız, kaynatma fikrinden vazgeçmelisiniz. Öncelikle, bu konuda anlaşalım! En ideali, tazeolarak hazırlamaktır. İçerisine limon, salatalık, oda sıcaklığında su hatta evde varsa biraz taze zencefil ekleyip mükemmel bir zayıflamaya yardımcı karışım yapabilirsiniz.Aşağıda,adım adım tarifini anlatıyorum.

Malzemeler,

10 dal taze maydanoz
Küçük boy bir salatalık
1 su bardağı oda sıcaklığında su
Kabuklarıyla birlikte bir dilim limon
Evde varsa, 1 çay kaşığı taze zencefil
Hazırlanışı,

Maydanoz, limon, salatalık ve zencefili iyice yıkayın.
Suyla birlikte tüm malzemeleri mutfak robotuna alın.
Pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar çekin.
İşte bu kadar, sağlıklı ve gerçekten faydalı tarif hazır!
RelayRelay
Cevap

Magic

İlk Cevaplayan Siz Olun

B Color Link Quote Code Smilies
Hatice

İlerleyen Üye

• Konular

15

15

• Takipçiler

0