107Kg.’dan 61.5Kg.’ma

Resmi büyüt  / Azalan   © Makale telif hakkı Melike52 Adlı Üyeye Aittir,İzinsiz Kullanmayın.

#Tarihi# 8-2-2018

Atla
Anahtar kelimeler 107Kg.’dan 61.5Kg.’ma  Diyet Başarı Öyküleri 220242jauvsbuwiiexusfh
HASTALARIMIZDA GÜL YILDIRIM, 107 KG İKEN 61.5 KG’a DÜŞMÜŞTÜR.5 YILDIR 61.5 KG MI KORUYOR Kendimi bildim bileli kilo sorunum vardı. 44 senedir, olimpiyatlar gibi 4 yılda bir gaza gelerek belli bir kilo verip, verdiğimin 2 katını geri alarak hayatımı sürdürüyordum. Hayatım boyunca yememem gerektiğini düşünerek ama bir türlü ağzıma hakim olamayarak hep vicdan azabı çekerek yedim durdum. Evdeki ölümcül diyet listeleri koleksiyonum da epey zenginleşmişti. Diyet sırasında kilo veriyordum ama bir türlü korumayı beceremiyordum. Sürekli kilo alıp vererek vücudumu da mahvetmiştim. Sonunda bir gün tartıdaki rakamı görüp dalya dedim ve kısa bir süre sonra o rakamın da üzerine çıkarak gerçek bir obez oldum. Yaş olmuş 44, metabolizma yavaşlamış, üstelik masa başında sürekli oturarak sıfır hareket durumundayım. İşe gelmek bile bir eziyet halini almış durumda, hergün ne giyeceğim derdi, artık istifa edip eve kapanmayı düşünmeye başlamıştım. Sonra bir gün iş arkadaşım bana Dr. Ayça Kaya’dan bahsetti. Ben artık bu konuda kimseye gitmemeye yemin etmiş durumdaydım, çünkü yıllardır gitmediğim yer kalmamıştı ve bu işi becerememiştim. Allahıma binlerce kez şükrediyorum ki arkadaşımı dinleyip Dr. Ayça Hanım’a gittim. O muhteşem gün hayatımın değişeceğine, bugün bu kadar mutlu ve sağlıklı olacağıma asla inanmazdım. Kendisini öyle gencecik haliyle görünce içimden ne tecrübeli doktorlar beni kurtaramadı, bu gencecik doktor bana ne yapabilir dedim. Ama yanıldığım nokta eskiden gittiğim yerlerin tıp bilgisine sahip olmayan, sadece diyet yapmaya odaklanan zayıflama merkezleri olduğuydu. Arkadaşlarım, yıllardır bana istediğin kadar diyet listesi, yapıp kilo ver yeme alışkanlığını yaşam tarzı haline getirmeden bu işi başaramazsın demişlerdi ve çok haklıydılar. Ama Ağustos 2007 tarihine kadar kimse bana bunu nasıl yapacağımı anlatmamıştı. Ne demekti bu yaşam tarzı haline getirmek. Dr. Ayça Kaya’yı dinlerken sanki hipnotize olmuştum, bir anda herşey beynimde şekillendi. O kadar net, yalın ve anlaşılır bir şekilde anlatıyordu ki, gerçek bir beslenme eğitmeni vardı karşımda. Ve bana göre gerçek bir mucize oldu, hiçbir diyet listesi olmadan 12 ayda tam 33 kilo verdim. Liste stresine girmeden, üzerimde bir baskı hissetmeden, az ve öz yemeyi öğrendim. Şimdi keşke birkaç sene önce tanısaydım kendisini diye hayıflanıyorum. İlk aylarda vazgeçilmezlerim olan çikolata, dondurma ve kuruyemişlerden uzak durdum. Şimdi ise o kadar güzel oturdu ki yeme düzenim. Herşeyden ama kararında yemeyi öğrendim. Böylece hiçbirşeyden eksik kalmıyorum, hiçbirşeyde aklım kalmıyor. Şu anda kendimi inanılmaz hafiflemiş, sağlıklı ve özgüvenli hissediyorum. Yürüyüşüm, duruşum değişti. Kıyafet derdi kalmadı, artık 50 beden üzeri mağazalara mahkum değilim. Şahane bir yaz tatili geçirdim, mayo giymek artık kabus değil. Hafifleyince tembelliğim de bitti, hergün düzenli en az 1 saat spor yapıyorum, hatta o kadar abarttım ki 31 Ağustos günü Nike Human Race’e katılıyorum. Kilolarımı umursamıyor gibi görünürken meğer bilinçaltımda ne büyük stres altındaymışım, özgürlüğüm kilolarım tarafından gasp edilmiş. Evet sağlıklıyım, mutluyum ve en önemlisi artık ÖZGÜRÜM. Beni kalorilerle, yağlarla, kolestrollerle sarmalanmış bu hapishaneden kurtarıp özgürlüğüme kavuşturduğunuz için sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum Dr. Ayça Kaya.
Anahtar kelimeler 107Kg.’dan 61.5Kg.’ma  Diyet Başarı Öyküleri 220213ktllflnbaibltksn
Anahtar kelimeler 107Kg.’dan 61.5Kg.’ma  Diyet Başarı Öyküleri 220240huq8sx8rvw9brbd8
RelayRelay
Cevap

Magic

İlk Cevaplayan Siz Olun

B Color Link Quote Code Smilies
Melike52

Üye

• Konular

7

8

• Takipçiler

0